Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 15 січня 2018 о 12:12, Оновлено 15 серпня 2022 о 13:30
Автор: Сенько Р. Б.

Звіт директора Товмачицького ліцею

за 2021 – 2022

навчальний рік

  

с.Товмачик, 2022 р.

         Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року  № 178  «Про затвердження Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю» хочу прозвітувати про свою роботу на посаді директора Товмачицького ліцею за 2021-2022 навчальний рік.

Як директор закладу у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувався  Статутом навчального закладу, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти..

Загальні відомості про заклад освіти

Комунальний заклад освіти – Товмачицький ліцей

Юридична адреса загальноосвітнього навчального закладу:

78250 вулиця Франка, 1, село Товмачик, Коломийського району, Івано-Франківської області

 телефон (03433) 91-2-30

Рішенням Коломийської  міської ради восьмого демократичного скликання чотирнадцятої сесії від 20.05.2021 року № 688-14/2021 внесено зміни до статуту Товмачицького ліцею Коломийської міської ради Івано-Франківської області.

Зусилля  педагогічного колективу ліцею були спрямовані на виконання нормативних документів в галузі освіти: формування життєво-необхідних орієнтацій, збереження  і зміцнення  морального, фізичного і психічного здоров’я дітей, формування у учнів бажання і уміння вчитись,  виховання потреби і здатності до навчання упродовж усього життя, різнобічний  розвиток  особистості школярів на основі виявлення їх задатків і здібностей, стимулювання їх  самоосвітньої діяльності, виховання школяра як людини моральної, відповідальної, людини культури з розвиненим естетичним і етичним ставленням до самої себе і навколишнього  світу.

Педагогічний колектив працює у тісній співдружності з батьками. У ліцеї створений батьківський комітет, профспілковий комітет, які постійно діють.

Щорічно розділяються функціональні обов’язки між членами адміністрації, розроблені та доведені до працівників ліцею посадові інструкції, які оформлені відповідно до вимог.

Розроблені і діють Правила для учнів.

У навчальному закладі станом на 01.06..2022 року у Товмачицькому ліцеї нараховувалося 213 учнів, з них 58 у вечірніх класах.

Ліцей працює у п’ятиденному режимі. Початок навчальних занять о 08:30.

Матеріально-технічна база закладу освіти

Облаштування приміщень ліцею відповідають нормам Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти. Територія закладу огороджена від дороги. Наявне стаціонарне фізкультурно-спортивне ігрове поле. На території закладу немає колючих дерев та кущів.

В будівлі закладу освіти забезпечені умови для організації освітнього процесу. Кількість учнів у закладі не перевищує його проектну потужність. Обладнання, устаткування, технічні засоби навчання, навчально-методичні матеріали безпечні для здоров`я учнів.

В належному робочому стані знаходяться внутрішні санвузли з наявним туалетним папером, підведеною до умивальників водою, рідким милом та встановленими електрорушниками.

В закладі освіти працює автономна система теплопостачання, яка забезпечує дотримання санітарних норм опалення.

Вода, що використовується в закладі освіти, відповідає вимогам Державних санітарних норм. Холодною і гарячою протічною водою забезпечене приміщення їдальні.

Природне і штучне освітлення а також шум та вібрація у приміщенні закладу відповідають Санітарному регламенту.

У вересні 2021 року головним управлінням держпродспоживслужби в Івано-Франківській області було проведено лабораторні заміри електромагнітних випромінювань, показники мікроклімату та концентрації СО2 та СО, заміри освітлення та загального штучного освітлення, концентрація родону 222 у повітрі в приміщеннях ліцею. За результатами перевірки всі показники були у нормі.

Кадрове забезпечення закладу освіти

У Товмачицькому ліцеї станом на 01 січня 2022 року згідно тарифікації 22,44 педагогічні ставки у денній школі. Фактично у 2021-2022 навчальному році нараховувалось 27 педагогічних працівників, із них 24 основних працівники, 1 сумісник, 2 перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Крім того у вечірніх класах працює 9 педагогічних працівників, з них 4 сумісники. Всі педагогічні працівники мають фахову вищу освіту.

Ефективно здійснювалася кадрова політика. На початок 2021-2022 навчального року ліцей був забезпечений всіма штатними працівниками.

  Якісний склад педагогічних працівників:

  • до складу педагогічного колективу входять 12 висококваліфікованих вчителів вищої кваліфікаційної категорії, із них 8 мають звання «старший учитель» з досвідом роботи понад 20 років, які мають глибокі професійні знання і проводять заняття на належному фаховому та методичному рівні;
  • 9 педагогічних працівники з досвідом роботи понад 10 років, із них 5 мають І кваліфікаційну категорію, 3 - ІІ кваліфікаційну категорію і асистент учителя – 12 кваліфікаційний розряд;
  • 4 педагогічні працівники з досвідом роботи понад 3 роки, із них 3 мають ІІ кваліфікаційну категорію, 1 спеціаліст;
  • 2 педагогічні працівники з досвідом роботи до 3 років – спеціалісти.

Курси підвищення кваліфікації педагогічні  працівники проходять при Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти у строки передбачені курсовою підготовкою. Крім того педагоги брали активну участь у вебінарах, семінарах, практикумах тощо.

Керівник закладу освіти Сенько Роман Богданович – освіта повна вища, 30 років педагогічного стажу, вища кваліфікаційна категорія, педагогічне звання «старший учитель».

Заступник директора з навчально-виховної роботи Ткач Світлана Лук`янівна – освіта повна вища, 39 років педагогічного стажу, вища кваліфікаційна категорія, педагогічне звання «старший учитель».

Медичне обслуговування учнів у закладі освіти

Медичне обслуговування учнів у ліцеї здійснює медсестра Носурак Уляна Михайлівна, яка входить до штату працівників закладу освіти.

В закладі організовано проводяться:

  • обов’язкові профілактичні медогляди;
  • профілактичні щеплення згідно з календарем після лікарського огляду;
  • моніторинг стану здоров`я;
  • профілактичні та оздоровчі заходи;

         За необхідності надається медична допомога учням, які перебувають у невідкладному стані.

         Для успішного створення здоров`язберігаючого середовища у ліцеї навчально-виховна робота здійснюється за такими напрямками:

  • створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов;
  • раціональна організація праці і відпочинку;
  • збереження та зміцнення фізичного, психічного, соціального та духовного здоров`я;
  • формування свідомого ставлення здобувачів освіти до свого життя та здоров`я;
  • пропагування здорового способу життя;
  • застосування профілактичних, просвітницьких програм;
  • налагодження співпраці з відповідними громадськими організаціями та державними установами. 

         З метою формування в учнів ціннісного ставлення до себе, до свого здоров`я класними керівниками 1-11 класів, медсестрою ліцею Носурак У,В., практичним психологом Семанюк С.В., вчителем основ здоров`я Ткач С.Л. було проведено превентивну роботу з профілактики шкідливих звичок, запобігання наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, профілактики ВІЛ-інфекції (СНІДу), а саме: бесіди про шкідливість для здоров`я куріння цигарок, вживання пива та слабоалкогольних напоїв; лекції сімейного лікаря Гасюк С.І. «Про шкідливі звички та їх наслідки»; години класного керівника «Я обираю здоровий спосіб життя», акцію «Скажімо шкідливим звичка «НІ!»; цикл психологічних тренінгів «Школа без агресії»; «Причини та наслідки вживання алкоголю» для учнів 6-11 класів.

         Важливою складовою виховання свідомого ставлення до свого здоров`я є спортивно-оздоровча робота. З метою забезпечення повноцінного розвитку учнів, охорони та зміцнення їхнього здоров`я, пропаганди здорового способу життя в закладі систематично проводяться різноманітні спортивні змагання. В ліцеї працюють спортивні секції з волейболу і футболу та діє гурток «Настільний теніс», яким керує вчитель фізичної культури Негід І.В., до занять в яких залучаються діти з малозабезпечених та багатодітних сімей.     

       Стан здоров`я людини залежить на 20% від спадковості, на 10% від рівня розвитку медицини, на 20% від стану довкілля, на 50% від способу життя. І тому з метою пропаганди здорового способу життя постійно звертається увага на:

  • раціональне харчування;
  • оптимальний руховий режим;
  • загартування організму;
  • особиста гігієна;
  • відсутність шкідливих звичок;
  • позитивні емоції;
  • інтелектуальний розвиток;
  • моральний і духовний розвиток;
  • формування і розвиток вольових якостей.

      При організації роботи в ліцеї з формування здорового способу життя перш за все створено відповідні психолого-педагогічні умови, коли здобувачі освіти через різні види діяльності засвоюють знання, розвивають та реалізують себе у творчій праці, вчаться берегти своє здоров`я та вести здоровий спосіб життя, бути готовими до особистого життя в різноманітних умовах та ситуаціях і бути повноправними членами сучасного суспільства. 

          Організація харчування учнів у закладі освіти

       Важливим аспектом збереження здоров'я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом  перебування у навчальному закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується  законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства»,  Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм  харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами.

         Кадрове забезпечення харчоблоку – кухар Березовська Дарія Миколаївна, кваліфікований спеціаліст зі стажем роботи понад 40 років.

Налагоджено контроль за дотриманням в харчоблоці  санітарних  вимог  щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі. Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами,  проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів. Контроль за роботою їдальні здійснюється адміністрацією ліцею. У їдальні  наявні усі необхідні журнали (відповідно до нормативних документів з організації харчування). Питання організації харчування періодично заслуховується на  загальношкільних батьківських зборах, педраді, нарадах при директорові.

Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю за термінами й умовами зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.

Шкільна  їдальня   знаходиться  на    балансі  управління          освіти. Всі   продукти   харчування   завозяться централізовано.

З 01 січня 2022 року вартість одноразового гарячого харчування для учнів пільгових категорій становила:

1-4 класи – 21 грн.;

5-8 класи – 25 грн.;

9-11 класи – 27 грн.

У цьому навчальному році одноразове гаряче харчування було організовано для 25 дітей пільгових категорій, а саме: дітей, батьки яких є учасниками АТО/ООС, діти які отримують пенсію або соціальну допомогу у зв’язку із втратою годувальника, діти-інваліди, діти з особливими освітніми потребами, учні 1-11 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям». Крім того, всі інші учні за власні кошти мали можливість харчуватися у їдальні.   

  Учні  перебувають у їдальні в супроводі чергових учителів.

  Ретельно ведеться контроль  за санітарним станом приміщень їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно – епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані. Усі ємності й інвентар промарковані. Санітарний режим на харчоблоці не порушується. 

  Класні керівники систематично пояснюють батькам важливість гарячого харчування для збереження  здоров’я  дитини.  Скарг на роботу їдальні та її працівників не поступало. На даний час харчоблок необхідними інвентарем забезпечений. Стан харчоблоку  задовільний. Роботу  їдальні можна вважати задовільною.

          З 22 по 26 жовтня 2021 року в ліцеї проходив Тиждень культури здорового харчування в ході якого було проведено виставку учнівських малюнків, плакатів про здорове харчування, зустріч із шкільною медсестрою на тему «Твої харчові звички. Як змінити меню», Відкритий урок з основ здоров`я «Проблеми неправильного харчування», вікторина «Смачна і корисна карта світу», години спілкування «Правильне харчування – запорука здоров`я» тощо.  

    У вересні 2021 року головним управлінням держпродспоживслужби в Івано-Франківській області було здійснено планову перевірку їдальні Товмачицького ліцею, за результатами якої суттєвих недоліків не було виявлено, а виявлені були усунуті в ході перевірки.

          Освітня діяльність у закладі освіти

         Впродовж 2021 – 2022 навчального року освітня діяльність у Товмачицькому ліцеї була зорієнтована на виконання завдань, що випливали із науково-методичної проблеми «Підвищення якості освіти через формування компетентностей учнів шляхом інтеграції інноваційних та традиційних форм і методів роботи в освітньому процесі». Головні зусилля були зосереджено на підвищення рівня педагогічних знань та педагогічної майстерності вчителів, вивчення і використання у своїй професійній діяльності сучасних педагогічних технологій. Значна увага приділялася вивченню методик роботи у класі з інклюзивним навчанням та дистанційного навчання. Ліцей працював на онлайн-платформі ZOOM, Google Classroom. Дієвим було вивчення і використання на практиці сучасних способів дослідження рівня навчальних досягнень школярів і сформованості компетентностей та приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із новими загальнодержавними стандартами на засадах перспективності та наступності в роботі усіх освітніх ланок.

        Форми та методи методичної роботи обиралися  відповідно до потреб і запитів педагогів, можливостей ліцею.. Актуальними були традиційні (масові, індивідуальні) та інноваційні форми роботи з педагогічними працівниками. Серед форм роботи домінували засідання педагогічної ради та методичних об`єднань, методичний тиждень, педагогічні читання, науково-практичні семінари, індивідуальні консультації, засідання психолого-педагогічного семінару, майстер-класи.

        На засіданні педагогічної ради обговорювалися такі питання:

  1. Про формування предметних компетентностей на уроках історії засобами практичної роботи.
  2. Про формування у здобувачів освіти ключових компетентностей на уроках інформатики.
  3. Про підсумки впровадження НУШ в початкових класах ліцею. 

       З метою вивчення, узагальнення й поширення перспективного педагогічного досвіду, формування нового педагогічного мислення, прагнення до постійного оновлення знань і творчого пошуку, у ліцеї діяли чотири методичні об`єднання: учителів початкових класів, суспільно-гуманітарного циклу, природничо-математичного циклу та класних керівників. Систематично опрацьовувалися нові нормативні документи в освіті, проводилися відкриті уроки та виховні заходи, обговорювалась робота з обдарованими учнями, єдині вимоги до ведення зошитів, стан підготовки учнів 11 класу до ДПА (ЗНО). Характерною особливістю роботи МО ліцею був органічний взаємозв’язок теорії і практики. Вчителі-чвпредметники обговорювали підручники для 5 класу НУШ, знайомилися із особливостями впровадження Державного стандарту базової школи, змінами в освітньому процесі та новими підходами до навчання.

      Традиційними стали предметні тижні. З 07 по 11 лютого 2022 року у ліцеї проходив тиждень початкової школи. Він продемонстрував певну зацікавленість вчителів та здобувачів освіти у використанні інноваційних технологій в освітньому процесі. Зокрема, вдало реалізовано ідеї інтеграції, дослідницький підхід до формування умінь, конструювання знань, а не їх відтворення, організацію пошуку інформації з різних джерел, розвиток критичного мислення, творчості. Завдяки поєднанню традиційних та інноваційних педагогічних технологій вдалося ефективніше розвинути і примножити здібності учнів і педагогів.

     Цьогоріч більша частина заходів під час проведення предметних тижнів з української мови, фізики, хімії, біології у 5-9, 11 класах була зорієнтована на онлайн роботу. Заслуговують на увагу відео журнал «Фізичні лайфаки та досліди» (вчитель Візнюк Б.В.), вікторина «Географічна абетка» (вчитель Григорійчук М.Я.), онлайн-конференція «Ліки навколо нас» (вчитель Візнюк М.В.). Дистанційна робота розвинула у здобувачів освіти уміння працювати з ІТ-технологіями та знаходити необхідну інформацію.

     Реалізуючи науково-методичну проблему ліцею, педагоги з 20 по 24 грудня 2021 року активно долучилися до проведення методичного тижня з теми «Підвищення рівня професійної майстерності педагогів, формування у них стійкої мотивації до постійного самовдосконалення, набуття професійних компетентностей для забезпечення реалізації нових стандартів освіти в умовах реформи української школи». У рамках тижня адміністрацією ліцею проведено науково-практичний семінар «Педагогічна майстерність, творчість – запорука успіху та формування всебічно розвиненої гармонійної особистості». Даний захід стимулював підвищення компетентності педагогів, прагнення до самоосвіти, вимогливості до себе, до результатів власної педагогічної діяльності.

     Найбільше запам’ятався і отримав схвальні відгуки семінар – практикум «Професійне здоров`я педагога як ресурс професійно-особистого розвитку. Профілактика синдрому емоційного вигорання», що його провела практичний психолог Семанюк С.В., під час якого педагоги формували життєві навички, сприятливі для здоров`я, самовдосконалення та професійного зростання.

     Педагогічні читання «Проблеми обдарованості школярів» сприяли активізації знань педагогів з теоретичних питань, проблем психології творчості та принципів підходу до вивчення обдарованості, створення системи роботи з обдарованими дітьми.

     Вчителі МО прородничо-математичного циклу (керівник Візнюк Б.В.) обговорювали питання «Роль проблемних методів навчання при проведенні нестандартних уроків».

     Цікавим став диспут вчителів початкових класів (керівник МО Вишиванюк Г.М.) щодо реформи освіти та готовність вчителів початкових класів до роботи в Новій українській школі. педагоги обговорили вимоги до особистості вчителя, роль особистих якостей учителя в педагогічній діяльності, так звані нові «ролі» вчителя (ментора, коуча, фасилітатора).

     Асистент учителя Півторак Г.В. ознайомила вчителів із питанням взаємодії учителя та асистента вчителя в інклюзивному класі: учитель і асистент учителя разом працюють над плануванням навчальних занять, обговорюють необхідні адаптації (модифікації) згідно індивідуального плану.

     Така інноваційна діяльність зацікавила вчителів, дозволила розширити кругозір, дала можливість сформувати позитивний настрій на роботу, оскільки 5 клас у ліцеї з інклюзивною формою навчання.

     Гальчук М.В. запропонувала презентацію «Хмарні технології: хмарні платформи, електронне портфоліо педагога, хмарна бібліотека», де розкрила можливості хмарних технологій.

     Відкриті уроки, що їх провела вчитель Сенько Л.Й., англійська мова 5 клас, «Теперішній тривалий час. Розповідь про професії своїх батьків», Візнюк М.В., біологія, 7 клас «Плацентарні ссавці», Мочернюк Я.В., 2 клас, «Я досліджую світ», «Чи може спільнота існувати без законів і правил?», Гоянюк Н.В., українська мова, 7 клас, «Вид і час дієприслівників. Дієприслівники доконаного й недоконаного виду, їх творення», Негід І.В., 7-8 класи «Веселі старти» засвідчили високий рівень педагогічної майстерності вчителів ліцею, розуміння потреб сучасних підходів в організації освітнього процесу.

     Педагоги дійшли висновку, що підвищення рівня своєї майстерності, набуття професійних компетентностей є необхідною умовою для забезпечення реалізації нових стандартів освіти.

     За роботою молодого спеціаліста, вчителя початкових класів Мочернюк Я.В., закріплено вчителя-наставника Мочернюк І.В. Організовано взаємовідвідування уроків, практичні заняття щодо організації роботи з шкільною документацією, обмін досвідом, обговорення відкритих уроків, надання допомоги у розв’язанні першочергових проблем щодо методики викладання.

     Підвищення фахового рівня педагогічних працівників здійснюється на основі укладеного договору з Івано-Франківським ОІППО шляхом навчання за програмами підвищення кваліфікації, участі медпрацівників у тренінгах, практикумах, семінарах та вебінарах. Поряд з тим, педагоги підвищують фаховий рівень за програмами підвищення кваліфікації при Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Коломийської міської ради та Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

     Під час освітнього процесу вчителі активно використовують інноваційні технології навчання: інтерактивні, дистанційного та змішаного навчання, ІКТ – технології, технології колективного групового навчання (робота в групах, парах), здоров`язбережувальні технології, проектну діяльність.

     Адміністрацією ліцею вивчено та узагальнено досвід роботи учителя української мови та літератури Бучовського Ігоря Дмитровича з теми «Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти на уроках української мови та літератури» та учителя математики Ткача Михайла Миколайовича з теми «Формування ключових компетентностей здобувачів освіти через врахування їх індивідуальних особливостей та використання інноваційних технологій під час навчання математики».

     Перспективний педагогічний досвід впроваджується педагогами закладу шляхом використання елементів різноманітних технологій навчання у практиці роботи.

     Програмно-методичне забезпечення освітнього процесу включає:

  • матеріали роботи з учнями, що мають підвищений рівень мотивації до навчання (результати олімпіад);
  • дидактичні матеріали, матеріали для організації контролю знань, завдань до ДПА;
  • аналітичні матеріали шкільного моніторингу за кожним із навчальних предметів (результати зрізів, діагностики, підсумкових атестацій);
  • анкети, схеми аналізів (типи і види уроків з різних предметів, типи і види аналізів, картки-схеми для самоаналізу);
  • інструкції для лабораторних, практичних робіт (зразки);
  • методичні розробки вчителів;
  • плани роботи факультативів, курсів за вибором;
  • упорядкований перелік макетів, діючих моделей, наочних посібників, необхідних для вивчення предметів;
  • матеріали на допомогу класним керівникам.

     У роботі із здобувачами освіти педагоги використовували новітні технології, методи, форми роботи, ситуативне моделювання, ментальні карти, «Кейс-метод», лего «6 цеглинок» та інші.

    

          Управлінська діяльність у закладі освіти

     Удосконалення стилю, методів та механізмів управління колективом навчального закладу здійснюється на засадах демократизму та гуманізму, соціальної справедливості, педагогічної культури, проявлення доброзичливого ставлення до учасників освітнього процесу, створення в колективі творчого мікроклімату.

     На виконання Закону України «Про повну загальну середню освіту», відповідно до плану роботи ліцею на 2021-2022 навчальний рік адміністрацією була організована комплексна перевірка виконання навчальних програм педагогами ліцею.

     Як свідчать результати перевірки, в основному вчителі забезпечують виконання навчальних програм в повному обсязі, враховуючи проведення необхідної кількості контрольних, практичних, лабораторних занять, уроків розвитку зв’язного мовлення, літератури рідного краю, позакласного читання, екскурсій, виконують запланований курс повторення навчального матеріалу, враховують міжпредметні зв’язки.

     Педагогічний колектив ліцею залучає обдарованих та здібних здобувачів освіти до інтелектуальної та творчої праці. Найпоширенішими формами стали олімпіади, різноманітні конкурси, турніри, інтелектуальні та спортивні змагання.

     Результати участі учнів ліцею у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів:

Прізвище, ім`я учня

Клас

Місце

Предмет

ПІП учителя

1

Мочернюк Вадим

8

ІІІ

Географія

Григорійчук М.Я.

    Результати участі учнів ліцею у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів:

Прізвище, ім`я учня

Клас

Місце

Предмет

ПІП учителя

1

Візнюк Богдан

9

ІІ

Українська мова

Волощук М.В.

2

Мочернюк Вадим

8

І

Географія

Григорійчук М.Я.

3

Рибак Марина

7

ІІІ

Українська мова

Гоянюк Н.В.

4

Рибак Марина

7

ІІІ

Хімія

Візнюк М.В.

5

Рибак Марина

7

ІІ

Фізика

Візнюк Б.В.

6

Солтанюк Володимир

7

ІІІ

Фізика

Візнюк Б.В.

7

Солтанюк Володимир

7

ІІІ

Математика

Гальчук М.В.

    Результати ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка:

Прізвище, ім`я учня

Клас

Етап

Місце

ПІП учителя

1

Візнюк Христина

5

ІІ

1

Волощук М.В.

2

Візнюк Христина

5

ІІІ

2

Волощук М.В.

3

Візнюк Христина

5

ІV

учасник

Волощук М.В.

     Результати ХХІІ міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:

Прізвище, ім`я учня

Клас

Етап

Місце

ПІП учителя

1

Візнюк Христина

5

ІІ

1

Волощук М.В.

2

Візнюк Христина

5

ІІІ

3

Волощук М.В.

      Обласна учнівська олімпіада «Як ти знаєш Біблію?»

Прізвище, ім`я учня

Клас

Етап

Місце

ПІП учителя

1

Лаврук Ілля

7

ІІ

3

Сенько Л.Й.

2

Григорук Ліана

8

ІІ

2

Сенько Л.Й.

      Команда старшокласників ліцею зайняла ІІІ місце у міському огляді-конкурсі стройової пісні та строю учнівської молоді, присвяченого Дню захисника та захисниці України, Дню українського козацтва та 79-ї річниці створення Української Повстанської Армії та нагороджені Сертифікатом на 2000 грн.

     Іванюк Віктор – учень 11 класу, призер змагань зі стрільби з пневматичної гвинтівки у конкурсі «Кращий стрілець», присвяченого Дню Збройних Сил України, на призи Героя України Тараса Сенюка.

     Аналіз результатів участі учнів закладу освіти у ІV, ІІІ, ІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, конкурсів показав належну роботу педагогічного колективу ліцею з обдарованою молоддю, прагненням якісно реалізувати вимоги державних програм та Державних стандартів освіти.

     З метою контролю за рівнем навчальних досягнень здобувачів освіти у квітні-червні 2021-2022 навчального року адміністрацією ліцею проводились діагностувальні (2-4 класи НУШ) та контроль роботи у 5-9, 11 класах з української мови і літератури, математики, англійської мови, німецької мови, зарубіжної літератури, історії, географії, біології, хімії, фізики, природознавства, Я досліджую світ (дистанційно).

     Аналіз проведених діагностувальних та контрольних робіт дає підстави стверджувати, що вчителями ліцею ведеться певна робота з розвитку в учнів предметних та компетентнісних навичок, міцних орфографічних та пунктуаційних умінь, математичних, фізичних, хімічних, біологічних, географічних понять, передбачених програмою. Педагоги вчать здобувачів освіти застосовувати отримані знання на практиці, у повсякденному житті.

     Підсумковими роботами з української мови були охоплені 118 здобувачів освіти 2-4, 5-9, 11 класів, що становить 86% від загальної кількості школярів, котрі навчаються у цих класах.

     Результати діагностувальних та контрольних робіт можна подати у вигляді таблиці:

Клас

Учитель предмет

Учнів у класі

Писало роботу

Рівні досягнень

Процент якості

Початковий

Середній

Достатній

Високий

Українська мова

І с. 2021-2022 н.р.

К. Р.

І с. 2021-2022 н.р.

К.Р

І с. 2021-2022 н.р.

К.Р

І с. 2021-2022 н.р.

К.Р

І с. 2021-2022 н.р.

К.Р

6

Волощук М.В.

12

12

0

1

2

3

4

6

1

2

71%

67%

4

Ткач О.М.

16

16

2

1

7

4

4

7

3

4

43%

69%

5

Волощук М.В.

26

21

1

2

7

5

7

12

3

2

56%

67%

11

Гоянюк Н.В.

7

6

0

0

1

1

4

3

1

2

83%

83%

2

Мочернюк Я.В.

14

8

4

1

1

1

7

3

1

3

62%

75%

3

Мочернюк І.В.

21

15

4

1

3

5

6

4

5

5

61%

60%

7

Гоянюк Н.В.

18

16

0

2

4

4

5

6

3

4

67%

63%

8

Волощук М.В.

15

15

0

0

1

3

7

9

2

3

90%

80%

9

Волощук М.В.

9

9

0

0

5

5

1

2

2

2

38%

44%

Разом

138

118

11

8

31

31

45

52

21

27

     Із 138 здобувачів освіти 2-4, 5-9, 11 класів, що виконували діагностувальні та контрольні роботи з української мови, 8 учнів виявили початковий рівень знань, що становить 7% від загальної кількості; середній рівень – 31 учень 26%, достатній рівень – 52 учні 44%, високий рівень – 27 учнів 19%. Якість знань учнів становить 67%, що на 6% більше у порівнянні з І семестром 2021-2022 навчального року.

     Позитивна динаміка знань простежується у 4,9 класах (вчителі Ткач О.М., Волощук М.В.).

Клас

Учитель, предмет

Учнів у класі

Писало роботу

Рівні досягнень

Процент якості

Початковий

Середній

Достатній

Високий

Математика, алгебра

І с. 2021-2022 н.р.

К.

Р.

І с. 2021-2022 н.р.

К.Р

І с. 2021-2022 н.р.

К.Р

І с 2021-2022 н.р.

К.Р

І с. 2021-2022 н.р.

К Р

6

Гальчук М.В.

12

12

1

2

4

1

3

5

1

4

44%

75%

7

Гальчук М.В.

18

14

5

1

6

3

1

8

2

2

21%

71%

8

Гальчук М.В.

15

15

2

0

6

6

3

8

2

1

38%

60%

9

Візнюк Б.В.

9

8

3

0

3

4

1

3

1

1

25%

50%

4

Ткач О.М.

16

16

5

3

3

6

4

4

4

3

50%

44%

3

Мочернюк І.В.

21

17

5

2

3

5

6

5

5

5

58%

59%

2

Мочернюк Я.В.

14

7

2

1

3

0

3

2

4

4

58%

86%

5

Гальчук М.В.

26

25

7

1

8

16

5

6

2

2

32%

32%

11

Візнюк Б.В.

7

7

2

0

3

2

1

3

1

2

29%

71%

Разом

139

121

32

10

39

44

27

44

22

24

87%

27%

8%

33%

36%

23%

36%

17%

20%

41%

56%

   

     Із 121 здобувача освіти 2-4, 5-9,11 класів, що виконували діагностувальні та контрольні роботи з математики, алгебри,  становить 87% від загальної кількості, 10 учнів виявили початковий рівень знань, що становить 8% від загальної кількості; середній рівень – 44 учні 36%, достатній рівень – 44 учні 36%, високий рівень – 24 учні 20%. Якість знань учнів становить 56%, що на 15% більше у порівнянні з І семестром 2021-2022 навчального року.

     Позитивна динаміка рівня знань простежується у 7, 11 класах (вчителі Гальчук М.В., Візнюк Б.В.).

     На кінець 2021-2022 навчального року здобувачі освіти ліцею виявили таких рівень навчальних досягнень:

Клас

Кількість учнів

Вчаться на початковий рівень

%

Вчаться на середній рівень

%

Вчаться на достатній рівень

%

Вчаться на високий рівень

%

3

20

3

15

8

40

9

45

0

0

4

16

1

7

4

25

7

43

4

25

5

26

3

12

16

62

5

19

2

8

6

12

1

8

8

67

2

17

1

8

7

18

1

6

11

60

3

17

3

17

8

15

0

0

6

40

9

60

0

0

9

9

1

11

5

55

2

23

1

1

11

7

0

0

3

43

3

43

1

14

 

     Якість знань здобувачів освіти ліцею на кінець 2021-2022 навчального року становить 42%, що на 1% більше у порівнянні з І семестром 2021-2022 навчального року.

     Наявність об’єктивних даних про особисті і професійні компетентності кожного педагога дирекція ліцею отримала шляхом відвідування засідань МО, уроків, позакласних заходів, аналізу виступів учителів на засіданнях педрад.

     Рівень педагогічної майстерності впродовж навчального року зріс завдяки оптимальній структурі науково-методичної роботи, за якої враховувалися запити і потреби педагогів, рівень їх професіоналізму, а також координації з діяльністю методичних об`єднань міста Коломиї, співпраці із Центром професійного розвитку педагогічних працівників Коломийської міської ради.

          Робота з батьками та громадськістю у закладі освіти

        Добре налагоджена взаємодія сім`ї і закладу освіти дозволяє батькам усвідомлювати необхідність набуття нових знань для розвитку своїх дітей. У цьому плані добре слугують поточні, тематичні, підсумкові батьківські збори. Але в силу об’єктивних причин, а це корона вірусна інфекція COVID-19, війна Росії проти України та запровадження дистанційного навчання не дали змоги проводити загальношкільні батьківські збори у 2021-2022 навчальному році. Відповідно більше роботи лягло на плечі класних керівників, які якісно співпрацювали з батьківським комітетом класу. Від злагодженості та відповідальності їхньої роботи залежить атмосфера класного колективу, взаємини батьків, спілкування дорослих і дітей.    Батьківські комітети виконують різні функції: допомога в організації освітнього процесу, участі учнів у різноманітних конкурсах, позакласній роботі, підготовці свят, організації екскурсій і поїздок а також у розв’язанні побутового-господарських питань класу. Крім того класні керівники, за потреби, в ZOOM проводили батьківські збори з метою вирішення  актуальних питань освітнього процесу.

      Так, упродовж навчального року, класні керівники разом із батьками провели такі заходи, як: у Міжнародний день людей похилого віку захід «Пам`ятай про старших у своїй родині», з нагоди Міжнародного дня толерантності – годину спілкування «Стався до інших, як до себе». Напередодні новорічно-різдвяних свят учні, батьки, вчителі долучилися до акції «Святий Миколай іде в гості до учасників АТО/ООС». Учні відвідали сім`ї воїнів, подарували власноруч зроблені листівки та малюнки, пригощали їх солодкими подарунками.  

      Робота з батьками займає одне із важливих місць у виховній роботі ліцею. Адміністрація, класні керівники працюють над впровадженням таких форм роботи з сім`єю, що сприяють гуманізації взаємовідносин «педагоги-батьки». Такий підхід в роботі забезпечував партнерські стосунки між батьками і вчителями, націлював батьків стати активними співучасниками творчого процесу виховання учнів. У продовж навчання через карантинні обмеження батьки не могли бути присутніми на заходах, які проводилися у закладі освіти, але їх участь у підготовці цих заходів була завжди відчутною.   Важливим напрямком роботи класних керівників є надання психолого-педагогічної допомоги у вирішенні проблем сімейного виховання, проблем підліткового віку, профілактиці формування шкідливих звичок, а також індивідуальна робота. Налагоджена тісна співпраця класних керівників з батьками щодо  навчання учнів, їхньої поведінки, залученні до суспільно корисної праці.

       Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребує іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним напрямком роботи педагогічного колективу ліцею стали забезпечення безпекової складової здоров`я дитини, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.  Основними напрямками та завданнями виховної роботи ліцею стали:

  • надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правових безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров`я, життя свого, оточуючих в разі небезпеки;
  • надання психологічної підтримки, забезпечення психологічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;
  • сприяння адаптації та емоційно-психологічної підтримки тимчасово внутрішньо переміщеним особам;
  • формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України: моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу, віра в перемогу, здатність до вміння протистояти негативним емоціям, стресу, почуттю небезпеки; співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе громадянином.

       Особлива і важлива у роботі з учнями в таких надзвичайних умовах належала класним керівникам. Саме на їхні плечі лягла організація дистанційної роботи вчителів-предметників з учнями на платформі Google Classroom. проводились щоденні консультації з учнями і батьками з питань дистанційного навчання. Та найголовнішим завданням було забезпечити уникнення стресових ситуацій, зменшення тривоги і страхи дітей в умовах вимушеної ізоляції.

       Виховна робота в умовах карантину та воєнного стану проводилась відповідно до річного плану роботи ліцею. Варто ще раз відзначити велику підтримку та допомогу батьків, спільно з якими проводились різні види онлайн робіт.

       У першому семестрі 2021-2022 навчального року проводились багато різноманітних заходів, одні із яких:

  • свято першого дзвоника – 01.09.2021 р.;
  • флешмоб «Голубко біла, ти лети у світ, хай буде мир на всій планеті» до Дня миру;
  • виставка композицій «Ми, діти твої, Україно!», присвячена 30-річчю незалежності України;
  • тиждень протидії боулінгу;
  • заходи до Дня захисника і захисниці України, 80-річчя створення УПА, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці;
  • акція «Запали свічку пам`яті» до Дня жертв голодомору;
  • благодійна акція «Постав мрію на колеса» з метою придбання автомобіля для дітей з інвалідністю;
  • флешмоб «Берегине моя, українська хустко!» до дня української хустки;
  • відеоролик «Права людини в сучасному світі» до Дня прав людини та багато інших.

       У другому семестрі 2021-2022 навчального року в онлайн режимі проводились заходи з висвітленням на сайті ліцею та в мережі Facebook:

  • відеоролик до Дня героїв Крут; виставка малюнків «Пам`ятаємо про Крути»
  • День єднання, проголошений Указом Президента України, був проведений офлайн. Учні виконували Гімн України, виготовляли плакати і малюнки;
  • відео презентація до Дня рідної мови «Духовний скарб нації»; конкурс читців, присвячений Дню рідної мови; літературно-музична композиція «Мова – доля нашого народу»;
  • «Наш пророк» - відео звернення Христини Візнюк, учениці 5 класу, призерки ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка з нагоди дня народження Великого Кобзаря 9 березня 2022 року;
  • відео «Нема часу на поразку» - з нагоди дня народження української поетеси Ліни Костенко;
  • презентація проекту «Лист захиснику України»;
  • участь педагога-організатора, класних керівників та учнів 2-3 класів 14 квітня 2022 року у онлайн-флешмобі організованому освітнім центром Верховної Ради України «Діти України за мир»;
  • відеоролик «26 квітня – День пам`яті жертв Чорнобильської аварії»;
  • відеоролик до Дня матері;
  • відеоролик «Виший, Мамо-Україно, перемогу для всіх нас!»;
  • відеоролик до Дня пам`яті та примирення;
  • «Ми хочемо жити у мирній країні» до Міжнародного дня захисту дітей та багато інших.  

         З метою забезпечення доступності загальної середньої освіти, задоволення освітніх потреб, залучення широкої громадськості до вирішення проблем навчання і виховання дітей у ліцеї працює піклувальна рада. ЇЇ робота в основному була спрямована на зміцнення матеріально-технічної бази ліцею, сприяння у покращенні роботи з національного, духовного, спортивного, культурного напрямку роботи закладу а також сприяння у залученні додаткових джерел фінансування. 

      З перших днів війни педагогічний колектив, учні, батьки долучилися до допомоги Збройним Силам України: виготовляли енергетичні батончики, плели маскувальні сітки.  Педагогічний колектив перерахував одноденну заробітну плату, долучалися до збору коштів на придбання автомобілів та інших потреб для ЗСУ.

 Уже  не  перший  рік  наш ліцей  тісно  співпрацює  з  Коломийською  виправною  колонією  № 41   у  плані  підготовки  юнаків  старших  класів  до  служби  у  Збройних  Силах  України.  Старшокласники мають  можливість  ознайомитися  з  бойовим  автоматом,  навчитися  розбирати  та  збирати  його.  Через війну для учнів 11 класу не проводились стрільби бойовими набоями з автомата, до яких вони були готові.

  У продовж 2021 – 2022 навчального року працівниками ліцею було проведено капітальний ремонт покрівлі парадного входу та майстерні ліцею, встановлено навіс з метало профілю над вхідними дверима ліцею, встановлено ринви та стічні труби на даху будівлі закладу освіти. Встановлено енергозберігаючого вікна на горищі ліцею. Виконано роботу із додаткової ізоляції зовнішньої теплотраси від котельні до ліцею довжиною 90 метрів. Проведено поточний ремонт у класах, комбінованій майстерні, кабінетах інформатики, медсестри, практичного психолога, спортивному залі, їдальні, на першому та другому поверхах коридорів та сходових маршах ліцею. Разом із батьками закладено мішками із піском вікно гардеробу закладу освіти, для обладнання найпростішого укриття; виконані роботи з вирівнювання землі у підвалі закладу для проведення подальших робіт з обладнання укриття; з метою водовідведення у підвальному приміщенні ліцею викопано криницю. Покошено футбольне поле, спортивний майданчик, та всю територію ліцею. Постійно проводяться необхідні роботи для забезпечення якісного освітнього процесу.

.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.